Ubezpieczenie OC i AC

Ubezpieczenie OC i AC: czy warto kupować w pakiecie?

Każdego roku właściciele pojazdów mechanicznych muszą przedłużyć umowę ubezpieczenia komunikacyjnego. Nie jest to miła chwila, tym bardziej, że koszty polisy OC i AC nie należą do najtańszych. Dotyczy to zwłaszcza tych kierowców, którzy nie posiadają odpowiednio wysokich zniżek. Pozostaje jeszcze pytanie, czy warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie autocasco. Najczęściej jest to brane pod uwagę przez klientów, gdy auto jest stosunkowo młode i posiada dość dużą wartość. Wtedy kierowcy z reguły decydują się na pełny zakres ubezpieczenia.

Gdy decyzja o wykupieniu pełnego ubezpieczenia zostaje podjęta, przychodzi moment na wybór odpowiedniej firmy ubezpieczeniowej. Pojawia się też pytanie, czy wykupić pakiet ubezpieczenia OC i AC u jednego ubezpieczyciela, czy też wybrać dwa różne towarzystwa ubezpieczeniowe. Zdania na ten temat są podzielone. Z jednej strony są ci, którzy twierdzą, że jeśli dana firma oferuje bardzo tanie ubezpieczenie OC, to posiada drogie autocasco. Tak samo jest w drugą stronę. Z kolei zwolennicy kupowania pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych są zdania, że w każdym wypadku jest to najkorzystniejsza opcja. Prawda leży jak zwykle pośrodku. Bowiem ani jedni, ani drudzy nie mają całkowitej racji.

 

Zamiast sugerować się opiniami innych, które rzadko mają odzwierciedlenie w rzeczywistości, najlepiej samodzielnie sprawdzić koszt takiego pakietu ubezpieczeń. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z cenami danych polis u poszczególnych ubezpieczycieli. Idealnym narzędziem może okazać się wtedy kalkulator AC lub OC. Dzięki niemu, w kilka chwil można przekonać się, która firma jest w stanie przedstawić najciekawszą ofertę. Po przestudiowaniu wyników dla większości ubezpieczycieli, okazuje się, że polisy w pakiecie są zazwyczaj tańsze.

Na wykupieniu kompleksowego ubezpieczenia w jednym pakiecie skorzystają na pewno te osoby, które dotychczas posiadały jedynie polisy OC i tylko w tym zakresie wypracowali sobie zniżki za bezszkodowy okres ubezpieczenia. Chcąc nabyć polisę autocasco w innej firmie, musieliby zapłacić zazwyczaj 100 procent składki. Natomiast kupując pakiet u jednego ubezpieczyciela, zniżki z polisy OC najczęściej w całości przechodzą na ubezpieczenie autocasco. W taki sposób można wybrać droższy wariant AC, który będzie posiadał szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej. Pełniejsza ochrona jest niezmiernie ważną kwestią, gdyż w razie zaistnienia nieprzewidywanego zdarzenia podczas trwania okresu ubezpieczenia AC, będzie można zagwarantować sobie zrekompensowanie wszystkich poniesionych szkód.

Decydując się na kompleksowe ubezpieczenie samochodu, warto rozważyć możliwość zakupu pełnego pakietu u jednego ubezpieczyciela. Z reguły można na tym tylko zyskać. Jednak w każdym przypadku należy dokładnie wyliczyć składki uwzględniając profil klienta, od którego będą zależały zniżki i sprawdzić dokładny zakres ubezpieczenia polisy AC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *